Využití bylin v přírodní medicíně

Přírodní medicína si získává stále více na oblibě. Můžeme si klást jednu hlavní otázku. Proč využívat doplňky stravy v podobě tablet a vitaminů, když nám mohou pomoci byliny, které mnohdy seženeme volně v přírodě, jak to dělali naši předkové? Jejich účinky jsou mnohdy viditelnější, než jsme mohli původně předpokládat.

Sepsala jsem několik bylin a jejich kladné účinky na vaše zdraví.

Raw Česnek

Konzumace česneku nám může pomoci s bojem proti zánětům, kardiovaskulárním onemocněním a alergiím. Česnek posiluje imunitní systém, reguluje krevní tlak a také pomáhá proti padání vlasů.

Zázvor

Zázvor obsahuje gingerol, což je olejová pryskyřice pocházející z kořene. Ta působí jako velice silný antioxidant a zároveň má protizánětlivé účinky. Zázvor také pomáhá při boji s nevolností.

Kurkuma

Kurkuma je doslova zázrak a v přírodní medicíně nabývá své obliby. Kromě toho, že působí jako antioxidant, má protizánětlivé, antimutagenní, antimikrobiální a protirakovinné účinky.

Ženšen

Ženšen pomáhá v boji proti stresu, pomáhá redukovat váhu, zlepšuje kvalitu ledvin, snižuje hladinu cukru v krvi, posiluje imunitní systém, působí protizánětlivě a může také pomoci při problémech s erekcí.

Aloe Vera

Aloe Vera je využívána v tradiční indiánské medicíně. Užívá se při zácpě, problémech s pletí, infekcích a také jako přírodní lék na koliku.
V čínské medicíně je tato bylina známa při léčbě s kvasinkovými infekcemi.

Ginkgo Biloba

Tato rostlina nám může pomoci při problémech s pamětí a koncentrací, snižuje riziko demence a Alzheimerovy choroby. Pomáhá bojovat proti úzkostem a depresi, zlepšuje kvalitu očí, redukuje příznaky ADHD a zlepšuje libido.