Víte, že při hubnutí mohou být změny v jídelníčku jen nepatrné?

Člověk má s hubnutím spojenou řadu nepříjemných okamžiků, odříkání a nucení se do jídel, která jsou prakticky bez chuti. Ale takhle tomu být nemusí. Věděli jste, že při hubnutí mohou být změny v jídelníčku jen velmi nepatrné? Poradíme vám, co změnit. Nebojte, moc toho nebude!

Z jídelníčku nic neubírejte, ale přidávejte… ZELENINU!

Důvodem, proč většina lidí má hubnutí spojené s negativními pocity je skutečnost, že je vše o odříkání. Ale nemusí tomu tak být. Sem tam do jídelníčku můžete i něco přidat. Hlavně zeleninu. Zelenina je v jídelníčku velmi důležitá kvůli vlákniny. Také zasytí a obsahuje spoustu vitamínů. Když si ke každému vašemu dosavadnímu jídlu přidáte zeleninu, sníte méně pečiva a dalších příloh.

Když pečlivě prozkoumáte nabídku zeleniny ve vašem běžném obchodě, nakonec objevíte i druhy, které jste doposud moc nejedli. Druhy, které vám začnou chutnat.

Nehlídejte co jíte, nýbrž jestli jíte a v čem si jídlo přenesete

Řada diet se zaměřuje na to, co jíte a jídelníček vám dokonale oseká. Vaše snaha zhubnout o tomhle být nemusí. Co kdybyste přestali hlídat co jíte, ale jestli vůbec jíte? Pro hubnutí je klíčový pravidelný příjem energie. Nejvíce tak tělu škodíte tím, že jej celý den trápíte hlady a večer mu dopřejete.

Abyste dodrželi pravidelnost a vyhnuli se nezdravým kantýnám a bufetům, pořiďte si krabičky a jídlo si do práce jednoduše chystejte. Chce to cvik a zvyk. Nejspíš se vám nebude pokaždé chtít připravovat jídlo na další den. Je to však jediný způsob, jak si zajistit příjem kvalitních potravin.

Ohlídejte si pitný režim

Pitný režim hraje ve zdravém životním stylu obrovskou roli. Nejlepší je pít obyčejnou vodu, doplnit ji můžete i o bylinkové čaje, které mají vedlejší pozitivní účinky. Zkuste spočítat i šálky kávy, které denně vypijete a obsah cukru v nich. Káva se do pitného režimu nepočítá.

Co s neodbytnou chutí na sladké?

Hubnutí je spojené i s omezeným příjmem cukru. Jak ale na to, když se ta neodbytná chuť na sladké neustále vrací? Je potřeba se ve sladkém omezit. Nahradit ho může sušené i čerstvé ovoce. Jako sladidlo poslouží med či stévie.

Změna jídelníčku nemusí být vždy jen o odříkání. Uberte sladké, přidejte zeleninu a čistou vodu. Když k tomu přidáte i pohyb, upravíte svou váhu tak, jak potřebujete.