Tunika pro baculatější ženy

Jak to ta kolegyně dělá, že i přes kila navíc vypadá stále šik? A představte si, že si dokonce troufne na úzké sukně a legíny. Ne, není čarodějnicí z Harryho Pottera, ale přišla na tajemné kouzlo, které s tělem dokáže udělat správně ušitá tunika. A není sama, kdo na stejný trik přišel. Vždyť tuniky, které ona nosí, se staly světovým bestsellerem Vánoc 2018 a jejich obliba dále roste.

Tuniky se nosily již v antickém Řecku a Římě, dodnes se v nich zobrazují římští senátoři, ale v těch antických by každá baculatější či vnadnější žena vypadala jako obrovská krabice. Takže jak to dělá ta kolegyně? Senátorskou tuniku určitě nenosí.

Kde ukrývá své bříško, boky a stehna?

Určitě se s nimi nenasouká do antické tuniky, aby hrála roli krabice. Speciálně pro ženy s bříškem, širokými boky a stehny je ideální delší tunika střižená ve tvaru A. Právě volnější střih ve spodní části takové tuniky, která může být i mírně projmutá, vyvolává dojem elegance a štíhlosti. Tunika ve tvaru A vytváří iluzi pasu a podtrhuje ženské křivky své nositelky.

Pozor na volánky

Baculatější ženy by se měly vyhnout tunikám, které jsou přezdobené volány, flitry, korálky a dalšími ozdobami. Jsou sice půvabné a oděv zdobí, ale například Pařížanky by vám řekly, že od jistého věku jim takové oděvy připomínají maškarní kostým, či dokonce vánoční stromeček, nejsou ani trochu elegantní a postavu navíc zase rozšíří. A přesně to nechceme.

A teď ty legíny

K dlouhé tunice, která skryje silná stehna, se nadmíru hodí právě legíny, úzké kalhoty nebo úzká sukně. Dobře střižená tunika do áčka kolem těla elegantně plyne. V kombinaci s úzkými kalhotami v ní pak i baculatá žena působí opravdu štíhle. Naopak široké kalhoty či sukně vykukující zpod tuniky celý outfit definitivně zabijí. Ze své nositelky totiž vytvoří neforemný balík. A to přeci žádná žena nechce.