Stressless neboli méně stresu

Stressless, neboli méně stresu, by především před Vánoci potřeboval každý. Proto přidáváme pár rad, jak se méně stresovat a více si užívat vánočního času.

Každý zná pocit, kdy zbývá do Vánoc už jen pár dní a chybějící dárky nijak neubývají. Pořád dokola si v duchu přehrává seznam dárků, které je potřeba koupit, aby nedej bohu na něco nezapomněl. Jednoduché řešení na tento problém je sepsání dárků na papír a odškrtávání již koupených dárků. Pokud Vaše napětí roste ze strachu nedostatku peněz, můžete si na seznam napsat částky, co kolik stojí, ať víte, kolik musíte ještě našetřit. Začněte s nakupováním těch nejvíce žádaných dárků, o kterých víte, že by pod stromečkem neměly chybět. Poté můžete dokoupit nějaké drobnosti, které vykouzlí úsměv na tváři.

Myslíte stále dokola jen na práci, povinnosti, školu nebo vztahy? Takhle si vánoční atmosféru nenavodíte. Pusťte si třeba po práci koledy, zpívejte a soustřeďte se na text hudby. Pokud nejste příznivci písní, stačí si pustit nějaký film s vánoční tématikou, zalézt si s rodinou do peřin a užívat si rodinnou chvíli v duchu Vánoc. Hlavní je nemyslet na nepříjemné věci. Jestliže se Vám naskytne celý volný den nebo nemáte ještě žádné plány na víkend, zajeďte si do většího města, kde náměstí zdobí vánoční strom a vše na Vás dýchá vánoční atmosférou. K naladění na Vánoce patří také tajné ujídání vánočního těsta či cukroví.

V těch dnech, kdy máte pocit, jakoby vše stálo proti Vám a nepatrná maličkost Vás může rozhodit, se zamyslete nad tím, zda jsou problémy vážně závažnými. Než začnete bezmyšlenkovitě zvyšovat hlas a křičet, počítejte do desíti s hlubokými nádechy a představte si, jakými problémy prochází rodiny, které svazuje nevyléčitelná nemoc nebo s čím se potýkají lidé v chudobě. Poté Vaše problémy nebudou tak závažné.

Hlavní rada zní: Usmívejte se a nedávejte najevo svou špatnou náladu! Věnujte se rodině nebo příjemným věcem, které Vás dělají šťastnými.