Jaký vybrat levný chytrý náramek?

Chytrá elektronika se nám stává stále dostupnější. Využijete ji v běžném životě a jakmile si zvyknete, nebude ji chtít vyměnit. Řeč bude o nositelné elektronice, konkrétně fitness náramcích, které toho dovedou více než očekáváte. Navíc vám pomohou s vaším předsevzetím v novém roce být více aktivní. Jaký zakoupit v cenové relaci do 1 500 Kč?

Xiaomi mi band 3

Cena: 799 Kč

Nejlevnějším náramkem je mi band 3 od čínského velkovýrobce Xiaomi. Předchozí verze mi band 2 se stala velmi populární, její následník toho umí zase o něco více. Jedná se o vajíčko, které se pro nabíjení vyjme ze silikonového náramku, který se prodává v různých barvách.

Dočkáme se zde černobílého dotykového displeje, který zobrazí celé notifikace. Celý náramek je voděodolný pod označením IP68, tudíž ho využijete i na plavání a nemusíte se bát nošení i při mytí a dešti. Párování poté probíhá s jakýmkoli mobilem (s novějším operačním systémem) přes aplikaci Mi Fit.

Náramek dovede zobrazit čas, při rozkliknutí se dostanete na vámi přizpůsobitelné stránky. Přímo na ruce vám při povolení polohy zobrazí aktuální počasí a čas. Disponuje kontinuálním měřením tepu, které se při synchronizaci s telefonem uloží do aplikace a vy můžete sledovat statistiky. Měřit tep můžete ručně z náramku nebo z aplikace v telefonu. Dále měří spálené kalorie a ušlé kroky.

Přímo na ruce můžete také spustit stopky, které jsou ideální nejen do kuchyně. Dále vám zobrazí veškeré notifikace z vašeho telefonu, nejprve jemně zavibruje a celé upozornění (zprávu, e-mail, kalendář) i s celým textem zobrazí. Budík funguje také na základě jemných vibrací. Baterie vydrží až 20 dní.

Poměr cena výkon je tedy výborný, oproti své konkurenci zaostává menším a nebarevným displejem a omezeným počtem funkcí, i když jich je obdivuhodně mnoho. Disponuje výbornou výdrží, takže můžete náramek nabíjet méně často.

Honor band 4

Cena: 1299 Kč

Zde si už o trochu připlatíme, dostanete ale mnoho užitečných funkcí navíc. Tento náramek se skládá ze samostatného zařízení a pásku, který je na dvě části připevněn na obou stranách zařízení. Pro nabíjení není nutné pásek odnímat. Náramek je opět certifikovaný voděodolností se stupněm IP68.

Oproti mi band 3, tento náramek disponuje velkým barevným displejem, který má velmi dobrou čitelnost na slunci. Jeho jas lze nastavit, a to přímo v náramku. Vybírat můžete ze dvou různých ciferníků, které vám zobrazí nejdůležitější výčet informací, jako čas, informace o cvičení a aktuální počasí.

Opět podporuje obdobné fitness funkce. Zobrazit si je můžete v aplikaci Huawei health, kam se data ukládají. Zobrazit si je můžete ale přímo v náramku, kde v přehledné liště vidíte kalorie, kroky, ušlou vzdálenost, aktivní minuty a prosezené hodiny. V další záložce aktuální tep.

Notifikace se ukládají do záložky zprávy, kde si je můžete vícekrát zobrazit i s celým textem, dokud je neznačíte jako přečtené. Přímo z náramku také můžete začít spoustu aktivit, jako je běh, plavání a další, které můžete jednoduchým kliknutím ovládat.

Mezi další možnosti patří stopky a časovač, chytré buzení, kdy náramek zjistí, kdy spíte nejlehčeji a v tu chvíli vás kolem nastavené hodiny vzbudí. Bude se vám tak příjemněji vstávat. Nechybí ani funkce pro vyhledání telefonu.

Pokud vám nevadí si připlatit, dostanete výtečné funkce za bezkonkurenční cenu. Jakmile se naučíte používat veškeré možnosti, zamilujete si ho!