Čtyři nejlepší posilovací cviky na doma

Cvičení v domácím prostředí je pro mnoho lidí schůdnější variantou než návštěva specializovaných fitness center. Ačkoliv potenciál provádění cviků doma je vždy menší, než je tomu v případě specializovaných center, dá se i v tomto prostředí vytěžit z některých pohybů opravdu hodně. V následujícím článku si rozebereme nejlepší posilovací cviky na doma.

Shyby

Málokterý cvik s vlastní vahou nabízí tak rozsáhlé zapojení svalových partií jako shyb. Pomocí různých šířek i způsobů úchopů můžete díky shybům vybudovat mohutné paže, ale samozřejmě také zádové svaly. Stačí vám k tomu hrazda a pokud ji nemáte k dispozici můžete si vystačit i s pevnou větví nebo zdí.

Kliky

Základem každého domácího cvičení je samozřejmě klikování. Klik v základním provedení je zaměřen především na prsní svaly, ale je možné používat různé modifikace s větším zapojením tricepsů a podobně. V případě, že vám klasické kliky již nedělají problémy, můžete přidat také různé způsoby zátěží.

Dřepy a výpady

Rozvoj svalů na nohách může být v domácím prostředí problematický. Je proto nutné zapojit dřepy s vyšším počtem opakování, precizní technikou a dostatečnou kontrakcí. I u dřepů pak platí, že je vhodné přidávat po určitém čase zátěž a nebo přidávat prvky jako výskoky. Pro rozvoj svalových partií noh mohou dobře posloužit také výpady.

Sklapovačky a cviky na břicho

Břišní svaly je v prostředí domova možné cvičit téměř plnohodnotně. Posilovací stroje ve fitness centrech většinou nejsou pro tuto partii nezbytné. Provádění sklapovaček, zkracovaček nebo třeba přednožování ve visu na hrazdě by mělo být pro váš střed těla dostatečným impulsem.

Cviků, které lze provádět v domácí prostředí je samozřejmě mnohem více. Vždy však myslete na to, že jejich účinnost je omezená a nemožnost významnější multiplikace zvedané váhy není pro vaše svalové přírůstky ideální. Snažte se proto zvyšovat intenzitu a obměňovat styl tréninku, jak je to jen možné.