Co dělat když dostanete výpověď

Kolikrát jste přemýšleli nad tím opustit svůj dosavadní pracovní post. Mezi tím říci si odejdu ze zaměstnání a skutečně odejít je ale kus pořádné dávky odhodlanosti i odvahy. Většina lidí si zvolí přetrpět pracovní dobu a zůstat na stejném místě. Nechce se nám absolvovat ty náročné kroky mezi schůzkami  a verdiktem kdy Vás zaměstnavatel přijme do svých řad. Když ale nastane okamžik, kdy dostaneme výpověď od zaměstnavatele, přichází zlom. Je velice těžké přijmout a vstřebat tuto skutečnost. Člověku je těžko a připadá si bezmocný a k ničemu. Tíží Vás výčitky svědomí a tíseň a nedokážete si představit, co bude dál. Jediné co víte je, že budete muset něco udělat.

Utřiďte si myšlenky a myslete na své získané dovednosti a znalosti z posledního zaměstnání

Nic si nevyčítejte. To, co se stalo, už se stalo a nedá se to změnit. Přemýšlejte. Neříkejte si, že jste k ničemu. Vždyť máte další skvělé zkušenosti, kterými se můžete pochlubit budoucímu a potencionálnímu zaměstnavateli.  Vaše získané zkušenosti a dovednosti Vám nikdo neupře.  Dopilujte si životopis a hurá za pracovními nabídkami. Je lepší řešit Vaši budoucnost než se zabývat věcmi neustále dokola.

Využijte volný čas ke svému prospěchu

Zhodnoťte čas odpočinkem a hledáním dalších kroků, které podniknete. Ujistěte se, co bude správné udělat dál. Neutápějte se v sebelítosti. Než se objeví ten správný zaměstnanec, není od věci zvážit co se svým volným časem. Můžete začít dělat to, na co jste neměli čas, když jste ještě pracovali jako zaměstnanec.

Uvažujte i o změnách ve svém životě

Chtěli jste ve svém životě něco změnit tak to prostě udělejte. Nyní máte daný prostor i čas. Můžete změnit i odvětví, ve kterém jste pracovali donedávna. Berte tento krok jako posun ve zdokonalování a změně.